جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است. شهرک قدیم آن، تاریخ طولانی و پیچیده ای را نشان می دهد که دوره های تحت حکومت فارسی و روسی را تشکیل می دهد. معماری متنوع آن شامل کلیساها، ساختمان های تزئینی و نوسازی مدرنیستی است، یک قلعه قرن چهارم بازسازی شده، و کارتلی دد،مجسمه ای نمادین “مادر گرجستان” است.

تفلیس در قرن پنجم تاسیس شده است و اطراف ان را دریا و کوههای بلند تشکیل داده است.تفلیس به استراتژیک شهر اهمیت زیادی می دهد. کشور گرجستان  بدلیل نزدیکی به ترکیه و روسیه، توریست پذیر است.

 

تفلیس مکان زیبا در گرجستان

دریاچه لیسی

دریاچه لیسی در شمال غربی شهر تفلیس قرار گرفته است و حدود ۱۶ کیلومتر مربع مساحت آن می باشد و حداکثر عمق آن ۴ متر است. آب دریاچه از باران، برف و آبهای زیر زمینی تامین می‌شود و در بهار حداکثر مقدار و پاییز حداقل مقدار آب را دارا است. آب این دریاچه تا حدودی شور می باشد اما امروزه از این دریاچه جهت پرورش ماهی و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان بازدید می شود.

 

دریاچه لیسی

پل صلح

در سال ۲۰۱۰ شورای شهر تفلیس گرجستان برای متصل ساختن بخش های قدیمی و جدید تفلیس سفارش ساخت یک پل را به طراح برجسته ایتالیایی دادند. این رودخانه بر روی کورا قرار گرفته که بر روی سقف پل ۱۵۰ متری، ۱۲۰۸ بسته نورانی با طرح‌های مختلف از ۶۰۴۰ لامپ LED نصب گردیده که در شب منظره‌ای بدیع خلق می‌کنند و نورپرداز فرانسوی پروژه آن را در ستایش زندگی و صلح نام نهاده است.

 

پل صلح تفلیس

کارتلی ددا

مادر کارتلی یا مادر گرجی، یک بنای تاریخی در تفلیس است.مجسمه در بالای تپه سولولکی در سال ۱۹۵۸ ساخته شده است. این مجسمه شخصیت ملی گرجستان را نماد می دهد: در دست چپ او یک کاسه شراب قرار دارد تا به دوستان خوشامد بگوید و در دست راست او شمشیری قرار دارد که برای کسانی است که بعنوان دشمن می آیند.

 

کارتلی ددا مجسمه دیدنی تفلیس

 

هتل اویرون

هتل اویرون تفلیس در فاصله ی چند دقیقه از ایستگاه متروی روستا ویلی تفلیس قرار دارد این هتل ۳ ستاره به طور استراتژیک در مرکز شهر واقع شده و مکان ایده آلی در تفلیس می باشد.این هتل دارای ۳۹ اتاق است و اخیرا مرمت شده است. امکانات هتل شامل اتاق نشیمن ،اتاقهای شیک دارای یک تلویزیون صفحه تخت، دمپایی و مینی بار است. حمام با وسایل ضروری مانند دوش و سشوار نیز مجهز شده اند.

 

هتل اویرون هتل به یادماندنی گرجستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *