جاذبه های گردشگری دبی

دبی

دبی بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر امارات متحده عربی بوده و در سواحل جنوب شرقی خلیج فارس واقع شده است.

دبی به عنوان مرکز تجارت جهانی خاورمیانه و همچنین به عنوان  یک مرکز حمل و نقل برای مسافران و محموله شناخته شده است. در دهه ۱۹۶۰، اقتصاد دبی بیشتر بر مبنای درآمد حاصل از تجارت و به میزان کمتر، امتیازات مربوط به اکتشاف نفت بود امادر سال ۱۹۶۹کسب وکار از طریق نفت افزایش یافت و درآمد نفتی دبی باعث شد تا شهر زود توسعه پیدا کند. دبی اخیرا با توجه به بسیاری از پروژه های بزرگ ساخت و ساز و رویدادهای ورزشی توجه جهان را جلب کرده و آسمان خراش ها و ساختمانن های بلندش باعث شهرت آن شده.در سال ۲۰۱۴، اتاق های هتل دبی به عنوان دومین و گران ترین در جهان, پس از ژنو بود و علاوه بر آن در سال ۲۰۱۳، شرکت مشاوره جهانی ایالات متحده، دبی را بهترین مکان برای زندگی در خاورمیانه انتخاب کرد.

 

دبی منطقه زیبای امارات

آب‌نمای دبی

فواره دبی، بزرگترین آب‌نمای موزیکال دنیا و یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های دبی است که در دریاچه‌ برج خلیفه، با هزینه‌ای سنگین، ساخته شده. طول این آب‌نما ۲۷۵ متر است و آب را به اندازه‌ی یک ساختمان ۵۰ طبقه به بالا پرتاب می‌کند. هزاران نورافکن و چندین پروژکتور با رنگ‌های متفاوت در طراحی این آب‌نما به کار رفته و نه تنها از تمام زوایای دریاچه و برخی ساختمان‌های اطراف قابل مشاهده ‌است، بلکه حتی از بیش از ۲۰ مایل دورتر دیده می‌شود. آب‌نمای دبی طوری برنامه‌ریزی شده‌ که با موسیقی‌های بی‌کلام، پاپ و موسیقی عربی برقصد. جالب است بدانید یکی از آهنگ‌های استفاده شده در این آب‌نما، آهنگ امواج اثر آهنگ‌ساز ایرانی است.

 

آب نمای دبی

برج خلیفه

برج خلیفه با ۸۲۸ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان دنیا و با ۱۶۳ طبقه بیشترین تعداد طبقات در یک برج را داراست و همین، به یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های دبی تبدیلش کرده. تصور کنید که با برجی به اندازه‌ دو برابر برج میلاد طرفید. برج خلیفه ، مراکز خرید و تفریحی و همچنین عرشه ای برای تماشای مناظر اطراف دارد که در طبقه ۱۲۴ ام قرار گرفته است. اگر ترس از ارتفاع ندارید تماشای مناظر اطراف و عکاسی در هر ساعتی از روز و شب تجربه‌ای به یاد ماندنی برایتان خواهد بود.

 

برج خلیفه ساختمان زیبای دبی

پیست اسکی دبی

این پیست سرپوشیده‌ اسکی از مشهورترین جاذبه های دبی است که در مرکز خرید امارات قرار دارد و سومین پیست اسکی سرپوشیده‌ بزرگ دنیاست. پیست اسکی دبی با دیوارهای شیشه‌ای، مجسمه‌های یخی، تپه‌ سورتمه‌سواری، زمین بازی کودک و مسیر ۴۰۰ متری مخصوص اسکی شبیه یک سرزمین عجایب برفی است. اما علاوه بر اینها شاید یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های اینجا پنگوئن‌های برفی آن است که شما و مخصوصا بچه‌ها را حسابی هیجان‌زده می‌کنند.

 

پیست اسکی سرپوشیده دبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *