جاذبه های گردشگری سوئیس

کشور سوئیس دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است .از رشته کوههای آلپ گرفته تا دریاچه ی ژنو و شهر تاریخی زوریخ.

تمام این عوامل دست به دست هم میدهند که ازین همه زیبایی دیدن کنید و همچنین از شکلاتهای معروف این کشور نوش جان کنید.

تاریخ سوئیس به حدود ۵۰هزار سال قبل باز میگردد.نام رسمی این کشور کنفدراسیون سوئیس است و مردم این کشور به زبان آلمانی،ایتالیایی و رومانش صحبت میکنند و این ۳زبان،زبان رسمی مردم این کشور است.

طبیعت سوئیس

پایتخت سوئیس برن بوده و واحد پول آن فرانک می باشد.نزدیک۷۰%سوئیس را کوههای سر به فلک کشیده پوشانده که ۶۰% این منطقه ی کوهستانی در کوهستان آلپ واقع است.

سوئیس کشور کوچکی می باشد که توسط آلمان،فرانسه،ایتالیا،اتریش و لیخن اشتاین احاطه شده است.

آب و هوای سوئیس از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است که آب و هوای غالب آن معتدل به همراه تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد و برفی می باشد.

بعد از سوئد،سوئیس ،بالاترین سن امید به زندگی در اروپا را داراست و کشوری بی طرف در مناسبات سیاسی و نظامی است.

شاید بارزترین تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا آزادی اقتصادی و سیاسی این کشور باشد .شاخص آزادی رسانه ها دراین کشور درمیان تمامی کشورهای اروپایی بالاتر است.

جاذبه های گردشگری سوئیس

زیباترین و مشهورترین پیست اسکی جام جهانی “سرعت”در کوه لابرهورن واقع شده است.

کشور سوئیس بهترین مکان برای تجربه قایق سواری بوده که علاوه بر آن دارای بهترین زمین گلف کل اروپاست.

این کشور جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر را دارد و یکی از ثروتمندترین کشورهاست.مردم این کشور بیشتر پروتستان و کاتولیک هستند و ورزشهای موردعلاقه آنها فوتبال،هاکی روی یخ و تنیس است.

 

اماکن دیدنی سوئیس:

 

پارک ملی سوئیس (Swiss National Park)

 

سوئیس فقط یک پارک ملی دارد، ولی این پارک بسیار منحصر بفرد است. پارک ملی سوئیس بخشی از ذخیره زیست کره یونسکو است و پر از چشم اندازهای زیبا، حیات وحش و ۸۰ کیلومتر مسیری است که بازدیدکنندگان می توانند از طریق این مسیر محیط زیست آلپی محافظت شده را مشاهده کنند. رودهای فیروزه ای وحشی و خروشان، قله های پرشکوه و جنگل های انبوه آلپ مکان هایی هستند که باید انتظار دیدنشان را داشته باشید.

 

زرمات و ماترهورن (Zermatt and the Matterhorn)

 

زرمات یک دهکده آلپی بدون خودرو است که هم بخاطر زیبایی کارت پستالی اش معروف است و هم بخاطر نزدیک بودنش به ماترهورن محبوب است. شیب های تند این کوه معروف زمانی کوهنوردان را می ترساند. پس از اولین تلاش موفق در سال ۱۸۶۵ و فتح آن، کوهنوردان شجاع و جسور زیادی توانستند به این قله برسند. این ناحیه یکی از زیباترین جاذبه های سوئیس محسوب می شود و البته این چشم انداز زیبا قیمتی هم دارد: اقامت در زرمات یکی از گرانترین اقامت ها در این کشور محسوب می شود.

 

شهر قدیمی برن (Bern Old Town)

 

شهرهای زیبای زیادی در سوئیس وجود دارد، ولی خیابان ها و کوچه های قرون وسطایی شهر قدیم برن، عنوان میراث جهانی یونسکو را بدست آورده اند. در این شهر قدیمی زمان به آهستگی سپری می شود و بومی ها اصلاً عجله ای برای انجام کارهایشان ندارند. در این شهر شما شاهد راهروهای سرپوشیده، آبنماهای جادویی، کوچه های سنگفرش شده و معماری سنتی خواهید بود که همه اینها در میان تپه ها و یخرود Aare قرار گرفته اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *