جاذبه های گردشگری کیش

کیش یکی از سرسبزترین جزایر خلیج فارس می باشد که در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتار از زمین های جزیره جنگل کاری شده است. بیشتر جاهای دیدنی جزیره کیش شگفت انگیز است که طبیعت درطی سالهای طولانی آن را بوجود آورده و با دست بشر تغییراتی در آن ایجاد شده ‌است. از جاهای گردشگری کیش سواحل ماسه‌ای، اسکله تفریحی،پیست دوچرخه سواری، شهر زیرزمینی کاریز، نخلستان باغ بهشت، پارک دلفین، بوستان آهوان، پایاب کیش، مجموعه آکواریوم و ده ها مکان دیدنی دیگر می توان یاد کرد. جمعیت برآورد شده کیش ۲۶،۰۰۰ نفر ساکن و حدود ۱ میلیون بازدید کننده در سال است.خط ساحلی کیش یکی از کم خطرترین سواحل در جهان است و دارای سواحل شنی سفید زیبا برای پیاده روی است.

کیش منطقه به یاد ماندنی ایران

کشتی یونانی کیش

 کشتی یونانی کیش،کشتی به گل نشسته ایست که درنزدیکی روستایی در کیش از حرکت ایستاد  و چون دارای ذخایر نفتی با ارزشی بود خدمه مجبور به ترک کشتی و تخلیه بار آن شدند. تلاش های زیادی انجام شد ولی هیچ نتیجه ای در پی نداشت و در نهایت کشتی همان جا باقی ماند.

این کشتی یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش است که در سال ۱۳۲۲ توسط شرکت ویلیام همیلتون در گلاسکو ساخته شد. وزن کشتی در هنگام ساخت ۷۰۶۱ تن و طول آن ۱۳۶ متر بوده است.

کشتی یونانی مکان دیدنی کیش

کاریز کیش

قنات (کاریز) کیش یکی از مناطق گردشگری و تاریخی کیش می‌باشد و بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. این قنات در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار گرفته‌ و سقف آن پوشیده از صدف و مرجان‌ است.

کاریز قنات مکان دیدنی کیش

پارک آهوان جزیره کیش

امكان مشاهده آهوی زیبای ایرانی ، از فاصله نزدیك كه در سطح جزیره آزادانه در حال زیست است یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش است.مشاهده این جانور زیبا از فاصله نزدیک در جزیره کیش امری است که هر ببیننده ایی را به وجد می آورد. طبق سرشماری که در اردیبهشت سال ۱۳۸۶ باهمکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام گرفت, تعداد آهوان کیش بیش از ۳۵۰ راس برآورد گردید. در حالی که طبق آخرین سرشماری صورت گرفته تعدا آن ها به ۶۶۸ راس افزایش یافته بود.

پارک آهوان کیش

فلای بورد درکیش!

فلای بورد (Flyboard) وسیله است که با اتصال به یک جت اسکی شخص را بر روی هوا معلق نگه می دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می دهد. این وسیله ابتدا در مسابقات جهانی جت اسکی در چین در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و به طور رسمی از ماه می سال ۲۰۱۲ در دسترس عموم قرار گرفت.با این وسیله ورزشی تفریحی-آبی می توان در بالای سطح آب تا ارتفاع ۱۲ متر آزادانه پرواز کرد و با شیرجه به داخل آب و بیرون آمدن نمایشهای جذاب و چشمگیری را خلق کرد.

فلای بورد کیش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *