جاذبه گردشگری ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان یک کشور جمهوری سابق شوروی در منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا می باشد که از جمله اولین تمدن های مسیحی است.

آب و هوای ارمنستان در برخی مناطق به طور چشمگیری قاره ای است. تابستان خشک و آفتابی،زمستان کوتاه و بسیار سرد با مقدار زیادی برف. در کوه ها دمای متوسط ​​درتابستان بین ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتیگراد و دمای زمستان بین -۲ تا -۱۴ درجه سانتیگراد است. بیش از ۹۰ درصد ارمنستان در ارتفاع ۱۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

 

ارمنستان شهر زیباو دیدنی

جاذبه گردشگری ارمنستان

معبد گارنی

تاریخ بنای قلعه گارنی بر می گردد به هایک ناهابت که به نام گارنیک نوه نتیجه (هایک) نامگذاری شده است.رودخانه گارنی در ۲۸ کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار گرفته است ودرمحدوده استان کوتایک می باشد. این منطقه با داشتن شرایط اب وهوایی طبیعی منحصر بفرد در ارمنستان که ییلاق وشکارگاه اختصاصی پادشاهان در قرون مختلف بوده است

 

گهارد معبد زیبای ارمنستان

دریاچه سوان

دریاچه سوان بزرگترین  دریاچه در ارمنستان و در منطقه قفقاز است و یکی از بزرگترین دریاچه های آب های زیرزمینی در اوراسیا است که سطح کل حوض آن حدود ۵،۰۰۰ کیلومتر مربع بوده که ۶/۶ تن از خاک ارمنستان را تشکیل می دهد.

این دریاچه حدود ۹۰ درصد از ماهی ها و ۸۰ درصد از خرچنگهای  ارمنستان را تامین می کند و دارای ارزش اقتصادی، فرهنگی و تفریحی است که تنها جزیره آن در حال حاضر یک شبه جزیره است.سوان به شدت برای آبیاری دشت و تولید برق در دوران شوروی مورد استفاده قرار میگرفته و در نتیجه،امروزه سطح آب آن حدود ۲۰ متر کاهش یافته است.

 

دریاچه سوان دریاچه زیبای ارمنستان

شهر اشتاراک

از زمانهای قدیم افسانه ای روایت شده که سه خواهر درشهر شتاراک زندگی می کردند وهرسه عاشق شاهزاده SARKIS می شوند. دو خواهر بزرگتر برای خوشبختی خواهر کوچکتر تصمیم به خودکشی می گیرند ویکی از انها بالباس قرمز ودیگری بالباس زرد خودرابه ته دره اشتارک می اندازند خواهر سوم هم ازناراحت لباس سفید رنگی می پوشد وخود رابه ته دره می اندازد واز ان به بعد شاهزاده SARKIA . به یاد انها ۳ کلیسا به اسم رنگهای لباسشان در دره میسازد و براساس این افسانه طی قرون مختلف در این دره سه کلیسا ساخته شده است. بهترین کلیسای باقیمانده کلیسای قرمز است که درقرن هفتم میلادی ساخته شده است ساخت کلیسای سفید به قرن ششم وکلیسای زرد به قرن ۱۳ و۱۴ مربوط می شود. یکی دیگر از مناطق دیدنی اشتاراک پلی است که از دره kasakh می گذرد.

 

کلیسای قرمز در شهر اشتهارک

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *