جاذبه گردشگری بانکوک

بانکوک

بانکوک پرجمعیت ترین شهر پادشاهی تایلند و پایتخت این کشور است. و جمعیت آن بیش از ۸ میلیون نفر می باشد که ۱۲٫۶ درصد جمعیت کل کشور تایلند است. بیش از ۱۴ میلیون نفر در سرشماری سال ۲۰۱۰ در منطقه متروپولیتان اطراف بانکوک زندگی می کردند .

شهر اکنون یکی از نیروهای منطقه ای در امور مالی و تجاری است و به عنوان یک مرکز برای هنر، مد و سرگرمی ظاهر شده است. کاخ های بزرگ تاریخی و معابد بودایی از جمله وات آرون و وات فو در مقایسه با دیگر جاذبه های توریستی همه ساله بیشترین گردشگررا جذب میکنند.

بانکوک “شهر فرشتگان”مطمئنا شهرت خود را به عنوان یک نقطه داغ سفر در آسیای جنوب شرقی بدست آورده و بازار های پر جنب و جوش، مراکز پرطرفدار، رودخانه پر از شگفتی ها، صحنه های پرطرفدار شب زنده داری و بسیاری از مناظر افسانه ای آن توریست ها را تحت تاثیر خود قرار میدهد.

 

بانکوک شهر زیبای تایلند

 

جاذبه های دیدنی بانکوک

وات آرنو

وات آرنو معبد بودایی در ناحیه بانکوک تایلند است که نام آن از پادشاه هندو آروونا مشتق شده و در قرن نوزدهم در زمان سلطنت پادشاه راما ساخته شد.

ویژگی اصلی وات آرنو، قلعه مرکزی آن “برج مخمر”است که با چینی های رنگارنگ درست شده و ارتفاع آن ۶۶٫۸ متر گزارش شده است.

 

وات ارنو معبد زیبای بانکوک

 

ساختمان قصر

ساختمان قصر مجموعه ای از ساختمان ها در قلب بانکوک تایلند است که در تاریخ ۶ مه ۱۷۸۲ به دستور پادشاه پوتایوتفا بنیانگذار سلسله چاکری ساخته شد.کاخ، محل اقامت رسمی پادشاهان  از سال ۱۷۸۲ بوده و سالانه چندین مراسم سلطنتی برگزار می شود. کاخ یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در تایلند است.

 

ساختمان قصر مکان دیدنی در تایلند

بازار چاتوچاک

بزرگ‌ترین بازار آخر هفته‌ در تایلند است. این بازار مشهور حدود ۱۵۰۰۰ غرفه دارد و روزانه حدود ۲۰۰ هزار نفر از آن بازدید می‌کنند. چاتوچاک یکی از مشهور ترین بازارهای خیابانی جهان است و یکی از پربازدید‌ترین جاذبه‌های توریستی بانکوک به شمار می‌رود.

 

بازار چاتوچاک تایلند

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *