راهنمای سفر به فنلاند

یکی از کشورهای اروپایی که در شمال این قاره قرار دارد فنلاند است که می تواند در برنامه سفرهای جهانگردی یک گردشگر قرار بگیرد. این کشور در نگاه اول شاید خیلی به نظر جالب و پر جاذبه نباشد اما وقتی با آن آشنا می شوید متوجه می شوید که اتفاقا مکانی است که می تواند برای هر فردی با هر سلیقه ای خاطرات خوبی درست کند و در آن جا به هر توریست و گردشگری خوش بگذرد.

ویژگیهای جغرافیایی و آب و هوای فنلاند

کشور ۲۰۰۰۰ جزیره فنلاند در کل مساحتش شامل مساحت بخش های آبی و خشکی ۳۳۸۴۳۲ کیلومتر مربع است. این کشور از سمت شرق با روسیه، از غرب با سوئد، از شمال با نروژ همسایه است. همچنین خلیج بوتنی در غرب فنلاند است و دریای بالتیک در جنوب غربی و خلیج فنلاند در جنوب این کشور قرار دارد.

پایتخت این کشور هلسینکی است که در جنوبی‌ترین نقطه قرار دارد. مرز های شمال این کشور به سواحل اقیانوس منجمد شمالی نزدیک است. این کشور به اقیانوس منجمد شمالی هیچ راه ارتباطی ندارد. زمستان های فنلاند بلند و خیلی تاریک و سرد است و تابستان هایش خیلی گرم و کوتاه است که در تاریخ فنلاند بی سابقه نیست.

 

فنلاند سرزمین هزار دریاچه

فنلاند سرزمینی است که به کشور هزار دریاچه معروف است چون حدود ده درصد از مساحت فنلاند را آب در برگرفته است و هشتاد و شش درصد دیگر را جنگل‌های تایگا و توندرا پوشانده است، که همین ویژگی آب و هوایی در تاریخ فنلاند موثر بوده است بنابراین بیشتر این سرزمین در نواحی پست واقع شده است. هشتمین کشور اروپا از نظر مساحت است.

 

فنلاند سرزمین هزار دریاچه

منابع طبیعی، خط، زبان، دین

به طور کلی خاک خوب و حاصلخیز در فنلاند کم وجود دارد است و در خیلی از مناطق فقط سنگ خارا وجود دارد ویک قسمت از زمین‌ های این کشور مردابی است. اگرچه زمین کشاورزی در فنلاند کم است اما در همان زمین کم کشاورزی خوب است و محصولات کشاورزی به خوبی رشد می کند محصولاتی مثل گندم، سیب‌زمینی، جو، جو دوسر و محصولات دیگر از تولیدات کشاورزی این کشور است.

اطلاعات ضروری در سفر به فنلاند

اختلاف ساعت فنلاند با ایران یک ساعت و نیم است و از آن عقب تر است. مردم این کشور به زبان سوئدی صحبت می کنند و واحد پول آنها، یورو است. این کشور دارای فرودگاه های بین المللی زیادی است که عبارتند از:

فرودگاه هلسینکی- فرودگاه کوپیو- فرودگاه کیتیلا- فرودگاه اولو- فرودگاه رونیمی- فرودگاه کوسامو- فرودگاه واسا- فرودگاه تورکو و فرودگاه تامپری.

آب و هوای فنلاند و بهترین زمان سفر به آن

فنلاند، آب و هوای ملایمی دارد. در فصل تابستان، دمای هوا تقریبا بین ۱۳ تا ۱۷ درجه و در فصل زمستان هوا بسیار سرد می شود و دما از ۳- تا ۲۲- است. جالب است بدانید که در فصل زمستان، در مناطق شمالی این کشور، خورشید تا ۲ ماه طلوع نمی کند.

 

آب و هوای فنلاند

 

هزینه اقامت: برای یک شب اقامت در هتاستل های اشتراکی باید بین ۲۵ تا ۳۵ یورو بپردازید و برای یک هاستل خصوصی هم ۵۰ الی ۸۰ یورو کافی است. برای اقامت در هتل های ارزان هم باید بین ۵۰ تا ۹۰ یورو برای هر شب پرداخت کنید.

هزینه غذا: یک وعده غذای فوری مثل ساندویچ و یا پیتزا، بین ۸ تا ۱۱ یورو هزینه دارد برای میل غذای رسمی تر در یک رستوران باید حدود ۱۲ یورو و بالاتر بپردازید.

هزینه حمل و نقل عمومی: بهترین راه حمل و نقل در فنلاند، اتوبوس است که ارزان هم هست و حدود ۵٫۲ تا ۵٫۵ یورو باید بپردازید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *